קבלן שיפוצים

איך בוחרים קבלן שיפוצים?


אחרי החגים כמעט כאן וזה הזמן להגשים חלומות בבית.


חלמתם לשפץ את הדירה? חשבתם להרחיב חדר או שניים בבית?


בא לכם להגדיל את הסלון ולהוסיף פלאזמה גדולה? בקיצור אתם מחפשים קבלן שיפוצים.

השאלה, איך מחפשים קבלן שיפוצים? ממה מתחילים כשמעוניינים לשפץ את הבית? איזה טעויות ממש אסור לכם לעשות? ואילו כללים אתם חייבים לדעת לפני שמשפצים את הבית.

הכנו לכם רשימת כללים שחייבים לדעת לפני שיפוץ או בנייה. הנה לכם עשרת הדברות לפני שיוצאים לתהליך של שיפוץ הבית:

 1. לא לוקחים קבלן שיפוצים שלא רשום ברשם הקבלנים. מדובר בגוף שמפקח על בטיחות העבודה של הקבלן והרישיון שלו לעבוד עם כלים כבדים . אסור לקחת קבלן שיפוצים שאינו רשום ברשם הקבלנים. כמו שלא הולכים לעורך דין שלא רשום בלשכת עורכי הדין כך לא הולכים לשיפוץ לפני שבודקים שהקבלן רשום ברשם הקבלנים.  רק כך במקרה של בעיות יהיה לכם למי לפנות.
   
 2. ניסיון – חשוב מאוד לקחת קבלן שיפוצים עם ניסיון רב של שנים. אתם יודעים שניסיון חיים הופך אותנו להרבה יותר מקצועיים ומיומניים. השנים עושות את שלהם ואיתם אנו רוכשים ידע ומקצועיות. לכן, כאשר אתם בוחרים קבלן שיפוצים תבדקו כמה שנים הוא בתחום? כמה פרוייקטים הוא עשה? ואילו סוגי עבודות הוא ביצע?
   
 3. בדקו אם הקבלן שיפוצים רשום ברשימת ההמלצות של תרבות הדיור.  האגודה לתרבות הדיור נוסדה בשנת 1964 כעמותה (מלכ"ר) ע"י ממשלת ישראל ומשרד הבינוי והשיכון ונמצאת בפיקוח רשות החברות הממשלתיות. האגודה היא גוף וולנטרי שאחד מתפקידיו הוא לפעול בכל סמכות שהיא בכל הזמנים עפ"י הנחיות משרדי הממשלה לרבות משרד הבינוי והשיכון, לשיפוץ, פיתוח, שיקום והעלאת תרבות הדיור בכל רחבי הארץ. לפני שאתם משפצים את הבית כנסו לאתר של האגודה לתרבות הדיור ובדקו ביחד עם נציגי האגודה שהקבלן שיפוצים שאליו אתם מעונינים לפנות אכן רשום אצלם. להלן קישור לאתר של האגודה: http://www.tarbut-hadiur.gov.il/
   
 4. בחרו קבלן שיפוצים שמתעסק במגוון תחומים של שיפוצים ועבודות בנייה. אל תבחרו קבלן שמתעסק רק בתחום אחד ולא מכיר ועוסק במגוון עבודות השיפוץ. וודאו שקבלן השיפוצים עוסק במגוון העבודות כמו: עבודות גבס – כולל הנמכות וסינרים דקורטיביים, מסגרות, אינסטלציה, חשמל, תשתיות מיזוג אויר, צבע, דקורציית פנים, עבודות אומנותיות, אלומיניום, תקרות אקוסטיות, ריצוף וחיפוי באבן, שיש, עבודות קרמיקה, עבודות שיפוצים עבודות בניה, בנייה, עבודות גבס ועוד. לקבלן צריכה להיות ראייה הוליסטית של הבית ולכן הוא חייב להיות מומחה בכל התחומים הנ"ל.
   
 5. ממליצים – בקשו מהקבלן שיפוצים לתת לכם רשימה של אנשים שהוא שיפץ להם את הבית. אל תהססו לבקש כמה שיותר, ואל תסתפקו בשיחת טלפון אלא קחו את עצמכם מהבית וסעו לראות במו עיניכם את העבודות השונות שהוא עשה. התרשמו מעשייתו וכן דברו עם הממליצים איך היה התהליך.
   
 6. אמינות – שיפוץ של הבית לא מסתכם אך ורק בתוצאות שיפוץ של הבית הוא חוויה ותהליך. עליכם לוודא שקבלן השיפוצים שתבחרו הוא אכן אדם אמין וישר. הרבה אנשים ששיפצו את הבית מתארים את החוויה כסיוט ארוך "הקבלן שיפוצים הבריז באמצע" , "הקבלן שיפוצים איחר את העבודה", "הקבלן שיפוצים לא עמד בזמנים", "רציתי לסיים את השיפוץ לפני הלידה אבל הקבלן התעכב" וכו'. חשוב לוודא שהקבלן שבחרתם הוא אדם נעים ואפשר לסמוך על המילה שלו.
   
 7. קבעו לוחות זמנים של השיפוץ- לפני שמתחילים בתהליך של שיפוץ הבית מעבר להגדרת התוצאה יש לבקש מהקבלן שיפוצים את תוכנית העבודה שלו כולל זמני ביצוע. אל תחיו באויר ללא לוח זמנים, הזמן שלכם יקר מאוד, הקפידו לבקש מהקבלן את תוכנית עבודה כולל תאריך סיום ושלבי ביצוע. של השיפוץ.
   
 8. פריסת התשלומים – לפני שאתם סוגרים עסקה עם קבלן השיפוצים קבעו  מראש מהי תוכנית התשלומים שאתם אמורים לשלם לפני תחילת השיפוץ. אל תמהרו לפתוח את הארנק ולתת את כל או רוב התשלום מייד בהתחלה, הקפידו לפרוס את התשלומים והשתדלו שרוב התשלום יהיה עם סיום העבודה.   
   
 9. שקיפות – קבלן שיפוצים טוב צריך שיהיה ידוע בציבור כולל ברשת הווירטואלית. כדאי מאוד לבחור קבלן שיש לו אתר אינטרנט. שם תוכלו לראות תגובות של אנשים שהוא שיפץ להם את הבית, תמונות של העבודות שלו, מידע אישי עליו ועל החברה שלו. כך תמנעו את עצמכם מתעסקים עם כל מיני ברנשים וחפרים המציגים את עצמם כקבלני שיפוצים.
   
 10. תקשורת – בחרו קבלן שיפוצים שנותן לכם הרגשה טובה. אל תצאו לדרך עם בטן מלאת חששות. חשוב שתהנו מהדרך ותגיעו אל החלום שלכם כאשר אתם ישנים בשקט.

 

תהליך שיפוץ הבית או הבניין הוא תהליך מורכב ולעתים ארוך שדורש הערכות מראש, זמן, כסף, משאבים, פניות, תשומת לב וכובד ראש . לפני שאתם יוצאים למסע של שיפוץ הביתחשבועל התוצאה אבל אל תשכחו גם את הדרך. הקדישו זמן ןמחשבהבבחירת קבלן השיפוצים ורק אחר כך התחילו במסע, בהצלחה.

 

 

מחפשים קבלן שיפוצים רשום במרכז או קבלן רשום בשרון אתם מוזמנים ליצור עם א.א.א. אפיקי בניה קשר

>>> קבלן רשום במשרד הבינוי והשיכון

http://www.moch.gov.il/rasham_hakablanim/Pages/rasham_hakablanim.aspx

>>> חבר באגודת תרבות הדיור

http://www.tarbut-hadiur.gov.il/content/2559